#

Şenay Akay rol gereği gazeteci oluyor

DİYARBAKIR (İHA) – Manken Şenay Akay sinema dünyasına ilk adımı attı. Akay, güneydoğuda yaşanılan gerçek hayat hikayelerinin konu alınacağı “Kara Güneş” adlı dizi de araştırmacı gazeteciolarak gerçekleri gün ışığına çıkaracak.
Gani Şavata’nın oynayıp yönettiği “Kara Güneş” dizisinin Diyarbakır’da çekimleri başladı. Güneydoğu’da yaşanılan 7 gerçek hikayenin anlatıldığı dizinin başrol oyuncuları manken Şenay Akayile sinema dünyasının en eski oyuncularından Yusuf Çelik. Hormonlaşmış dizi ve filmlere karşı bu projeye giriştiklerini ifade eden yönetmen Gani Şavata, “Çekilen dizide geçmişi bu güne bu günü geleceğe taşıyacağız. 13 bölümlük dizide Şenay Akay gibi önemli bir oyuncu kadrosu yer alıyor. Teknolojinin bütün imkanlarını kullanıyoruz. Türkiye’de ilk kez bir dizi sinema kamerası ile çekilecek bu projeyi hayata gerçeklemedeki amacımız hormonlaşmış dizi ve filmlere karşı duruşu göstermektir” dedi.
Mankenlikten beyaz perdeye ilk adımını atan Şenay Akay eleştirilen yersiz olduğunu düşünüyor. Dizide rol almaktan gururlu olduğunu ifade eden Akay, “Benim ilk tecrübem, senaryo gerçeğe dayandığı için gelen teklifi kabul ettim. Ben dizide Zeynep karakterini canlandırıyorum. Gazeteci Zeynep bölgede yaşanan olayları gün ışığına çıkaran araştırmacı bir gazeteci bölgede gazetecilerin çok zor şartlar altında görev yaptığı bilincindeyim. İleri ki yıllarda bir gazetede yazı yazmak isterim.”
Diyarbakır’da çekimleri başlayan “Kara Güneş” dizisinde 65 kişilik bir sinema gurubu yer alıyo

Yorum bırak!

Yorumlar