#

Başbakan Erdoğan’a filmde rol teklifi

ERZURUM-  Filmin yapımcısı Sebahattin Kat, Başbakan Erdoğan’a senaryonun bir örneğini gönderdiklerini ve filmde oynaması için teklifte bulunduklarını belirtti. Nene Hatun Aziziye filmi ‘93 Harbi’ olarak bilinen Osmanlı- Rus savaşı ile 2011 Dünya Üniversiteler arası Kış Oyunlarını konu alıyor.
Yönetmenliğini Avni Kütükoğlu’nun yaptığı Nene Hatun Aziziye filminin çekimlerine 11 Nisan günü Erzurum’da başladı. ‘93 Harbi’ olarak bilinen 1877- 1878 Osmanlı- Rus Savaşı sırasında üç aylık bebeğini beşikte bırakarak cephede savaşmaya giden Nene Hatun’un hayatı ile 2011 yılında Erzurum’da yapılacak olan Üniversiteler arası Kış Oyunları’nı konu alan filmde Zeki Alasya, Eşref Kolçak, Selahattin Taşdöğen, Nuri Alço ve Levent Ülgen gibi ünlü isimlerin yanı sıra 40 oyuncu da rol alıyor. Nene Hatun’u ise Açelya Elmas canlandırıyor.

Geçmiş ile günümüz arasında bir bağ kurulan filmin yapımcısı Sebahattin Kat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu filmde oynaması için teklifte bulunduklarını belirtti. Kat, “Senaryo gereği Üniversiteli genç kız yarışmalarda madalya kazanır. Bu madalyayı da Başbakan vermektedir. Biz senaryoyu Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a gönderdik. Kısa bir süre de olsa filmde oynamasını arzu ediyoruz. Eğer kendisi de bu isteğimize olumlu cevap verirse seviniriz.  Sayın Başbakan, Aziziye filmi projesiyle yakından ilgileniyor. Filmdeki rolü, madalya takmak olacak. Haber bekliyorduk. Dün bir gazetecinin sorusu üzerine Başbakanımız, ‘neden olmasın’ cevabını verdi. Bu da görünüyor ki Başbakanımız filmimizde rol alacak”
ifadelerini kullandı.

Erzurum merkez Aziziye Belediyesi’nin ana sponsorluğunu üstlendiği Nene Hatun Aziziye filminin çekimleri Aziziye Tabyaları, Çifte Minareli Medrese, Palandöken Kayak Tesisleri ve Aziziye İlçesi’ne 5 kilometre uzaklıkta oluşturulan köyde gerçekleştiriliyor.

29 Ekim’de vizyona girecek film için Erzurum, İstanbul ve Almanya’da olmak üzere üç ayrı gala yapılacak.

Yorum bırak!

Yorumlar