#

Necatti Bey’den Teşekkür Mesajı

19 Martta Kadıköy ADEN Otelde bana göre çok güzel geçen tanışma, kaynaşma, hasret giderme gecesi düzenledik. Bu geceye katılan, katkı veren, telgraf ve çiçek gönderen, faks çeken Hınıslı ve özellikle de yabancı katılımcılara yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum.

Özellikle bazı isimleri vermek zorundayım. Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Fazlı KILIÇ. O büyük insan, yoğun programına rağmen gecemize bizzat katıldı. Tüm katılımcıların takdirini topladığı gibi bizlerinde adeta kalbini fetih etti. Siyasiler özellikle seçilinceye kadar şu sloganı kullanır. HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR derler seçimden sonra bunu unuturlar. Bunu unutmayan ve uygulayan Sayın Fazlı KILIÇ beyefendidir. Bunun için kendisine minnettarız. Bize randevu verirse gidip makamında bunları da dile getireceğiz. Ve kendilerine birde onurluk taktim edip teşekkürlerimizi dile getireceğiz.
Fazla zaman almadan diğer katılımcıların isimlerini de saymak zorundayım.
Hınıs’tan buraya kadar zahmet edip katılan medarı iftiharımız, gurur kaynağımız Sayın MAHMUT ABİŞ’e
Sayın NİHAT GÖKSU’ya
Yine Erzurum’dan buraya kadar zahmet edip gelen eski Hınıs Belediye Başkanımız Sayın SÜLEYMAN SEKMEN’e
Ailesiyle ve tüm taraftarlarıyla katılan Sayın KADİM TAŞBİLEK’e
Lise Müdür Sayın EROL SEVİNDİR.’e
Tanınmış avukatlarımızdan Sayın TURGUT AYDIN’a
Okmeydanı hastanesi Müdür Yrd. Sayın EMİN AYDIN’a
Ak Parti İstanbul Milletvekili aday adayı ve film yapımcısı Sayın SEBAHATTİN KAT’a
Eski TEK Genel sekreteri Sayın SEBAHATTİN GÜLTEKİN’a
D.D.Y Eski Bölge Müdürlerinden Sayın HİKMET ULUSU’a
Sultanbeyli Erzurum Dernek Başkanı Sayın ÖMER HORASAN’a
Çekme köy Erzurum Dernek Başkanı Sayın ABDULBAKİ BEY’a
Eski Kadıköy nikâh dairesi memurlarından Sayın NECATİ UÇ’a
Şov Marketler zinciri sahibi Sayın YUNUS DÜZGÜN’e
Eski Beykoz Kundura fabrikası müdürlerinden Sayın SIDDIK ÖZBEK’e
Kartal Devlet Hastanesi Gastroloji bölüm şefi Sayın RAHMİ IRMAK’e
Kâğıthane Bld. Emlak İstimlâk bölüm şeflerinden Sayın ENVER ÇAKIR’e
Eski Kadıköy Hal Müdürlerinden Sayın FETHİ ÇELİK ve Sayın ORHAN EREN’e
İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Sayın FAHRİ ÖZER’e
İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Sayın AKİF TÜYLÜOĞLU’na
Erbirder Başkanı Sayın RECAİ ACAR’a
Erzurum esnaflarından Sayın AYSUN GEMALMAZ’a
Sayın CEMALETTİN GÜZELBABA ve Saygıdeğer EŞİNE
Reklam ajansı sahibi Sayın ABDULCEBBAR SAVAŞ’a ve
GECEMİZE KATILAN BU SAYGIN İSİMLERE YÖNETİM KURULUMUZ ADINA EN İYİ DUYGULARIMIZLA SAYGILARIMIZI SUNUYOR TEŞEKKÜR EDİYORUZ:

Gecemiz hakkında iyi niyetle yapılmış bazı yorumlar gördüm.Bunun için yönetim kurulumuz adına teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.Ancak cevap vermem gereken iki yoruma da cevap vermezsem eksiklik hisseder ve aynı zamanda temsil etmiş olduğum misyonu da zedelemiş olurum.
Burada bir kardeşimiz geceye 3 gün kala kendisini haberdar ettiğimizi söylüyor.Ona bazı örneklerle cevap vermek istiyorum.Bu arkadaş benimle birlikte Erzurum Vakfındaki toplantılara katılıyordu.Otuz dernek,üç vakıf Başkanının huzurunda derneğimizin 19 Mart ayındaki yapacağı gecenin tarihini duyurdum.Bu duyurudan sonra gecemize oradaki başkanlardan Sultanbeyli, Çekmeköy, Esenler, Karayazı derneklerinden katılanlar oldu.Bu arkadaşlar duymuş da o arkadaş nasıl duymamış? Ayrıca geceye geceye üç gün kala değil sekiz gün kala telefon edip geceye davet ettim.Temsil ettiği derneğin üyelerine ve bilhassa abisine haber vermediğinin duyumunu aldım.Ve oradan özellikle beş altı kişiyi telefonla aradım davet ettim.Ancak geceye katılmak istemeyenleri zabıta gücüyle getirme imkanımız yoktu.Kaldı ki Hınıs gecesine katılmak isteyen hiçbir Hınıslı’yı kapıdan çevirmeye gücümüz yetmez.Öyle bir art niyetim olmadı olamaz.
Şimdi bu arkadaş bana mazeretini bildirdi bende bu mazeretini makul karşıladım.Gecede misafirlerim ve kalabalık içinde herkese o arkadaşın mazeretini anlatamazdım.Çünkü buna zamanım yoktu. Bundan art niyet aranmamalı.Ararsa şu cevaba muhatap olur.Siz bir dernek başkanısınız.Bir misyonu temsil ediyorsunuz.Kuralların harfiyen uygulanmasını istiyorsunuz.Ancak kuralları kendiniz çiğniyorsunuz.
Dernek Başkanı olarak şunu söyleyebilirdiniz. Arkadaşlar Hınıs Karaçoban Derneği bizi geceye davet etmiş,bende bir aile dostumun düğününe gitmek zorundayım.Zira adıma birde plaket verileceğini öğrendim.Yönetim kurulundan iki kişiye görev veriyorum geceye bizi temsilen katılınız.Adımıza verilecek olan plaketi alara,Yönetim Kurulu adına teşekkür edip geceden ayrılınız.Kurallar bunu gerektirir.Bu kuralı uygulamadan suçu sadece bize yüklemeye çalışmak bana 3 gün önce haber verdiler demek yok 9’u beş gece haber verdiler demek olayı hafife almaktan başka bir şey değildir. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Kaldı ki gecenin yapılacağı 25 gün önceden sitelerden yayınlanıp halkımıza duyuruldu.Herkes duydu da siz mi duymadınız.
Başka bir örnek vereyim.Abdi İPEKÇİ’de düzenlediğimiz 12 Mart gecesini aynı yöntemlerle halka duyurmadık mı ? Orada 10000 kişi vardı.Hangisinin elinde davetiye vardı?Bazı kavşaklara el ilanları asıldı ve internet aracılığıyla duyuru yapılmadı mı ?
Bana dernek bir miktar davetiye neden bırakmadınız? Derseniz.Onunda cevabını vereyim. Geçen yıl gecemiz vardı.3 arkadaşla iş yerinize geldik.Bir saat sizinle sohbet ettik.Çayınızı kahvenizi içtik.Sizi haberdar ettik. Dediniz ki davetiyeye gerek yok.Ben gelir katılırım.O durumunuzu bildiğimiz için davetiye getirmeye gerek duymadık.Şimdi suçlu biz mi olduk.

Hasbelkader adam yokluğundan dernek başkanı olmuşuz demişsiniz.Bu cümle çok ağır bir söylem.Ben adam yokluğundan dernek başkanı olmadım.İki derneğinde kurucu benim.Bilerek isteyerek buraya gelmişim.Hizmet vermek aşkı ile dolu bir insanım.İstekli arzulu maddi manevi bir destek veren taban olduğu müddetçe 200-300 üyeli bir dernek değil yanıma iki danışman aldığım zaman arkamda sağlıklı bir destek olduğu zaman 5-10 milyonluk kuruluşları idare edecek kabiliyeti kendimde görüyorum.
HERKESE SAYGILARIMI SUNUYORUM.

Kaynak : http://www.hinisinsesi.com/oku.asp?ID=4829

Yorum bırak!

Yorumlar